شرکت مبلمان شهری لاهوت یکی از تولید کنندگان بزرگ دکل پرچم در ایران است. دکل پرچم در ارتفاعات بالا به خاطر فشار زیاد باد، باید با توجه به جهت وزش باد و همچنین جهت جغرافیایی نصب شود. برای نصب دکل پرچم باید محاسبات دقیقی انجام داد تا دکل پرچم در جای دقیقی نصب شود. شرکت مبلمان شهری لاهوت برای ساخت و تولید دکل پرچم، از نیروهای متخصص و با تجربه استفاده می کند و دکل هایی که تولید می کند به گونه ایی طراحی شده اند که مانع از پیچیده شدن پارچه به دکل پرچم می شوند. این دکل ها مجهز به موتور و گیربکس هستند و موجب حرکت و تکان خوردن پرچم می شوند. به طور کلی می توان گفت برای بالا و پایین کردن پرچم، در دکل پرچم از سیم بکسل فولادی استفاده می شود. دکل پرچم در برابر سرعت باد تا 120 کیلومتر مقاومت می کند و حتی با وجود سرعت زیاد باد، پارچه پرچم به دور دکل پیچیده نمی شود و حتی در صورت چرخش 360 درجه، پارچه پرچم برافراشته می ماند. دکل پرچم در اندازه ها و ارتفاع های مختلف تولید شده و به بازار عرضه می شود. برای دکل های پرچمی که ارتفاع آنها کمتر از 15 متر است از گیربکس دستی استفاده می شود. دکل پرچم با نام های پایه پرچم، دکل پرچم، برج پرچم، میله پرچم، پایه پرچم مرتفع، پایه تلسکوپی، پایه پرچم گالوانیزه نیز نامیده می شود. برای خرید برج پرچم و یا استعلام قیمت دکل پرچم با کارشناسان ما در طراحان صنعت لاهوت تماس بگیرید.

دکل پرچم

ویژگی های دکل پرچم

برج پرچم دارای مشخصاتی می باشد که در این مقاله بعضی از آنها را شرح می دهیم. ضخامت ورق هایی که برای دکل پرچم مورد استفاده قرار می گیرند، حداقل 2 میلیمتر و حداکثر 10 میلیمتر است. دکل های پرچم دارای پوشش گالوانیزه بوده و از چند لایه تشکیل می شوند. همچنین اتصال قطعات پایه دکل پرچم به صورت اورلپ بوده و این دکل ها مجهز به گیر بکس، چراغ چشمک زن و میله برق گیر هستند. میله برق گیر از برخورد صاعقه و خطر برق گرفتگی، جلوگیری می کند.  دکل های پرچم بدون هیچ محدودیتی و تا 360 درجه به راحتی می چرخند و به این ترتیب پرچم به دور دکل نمی پیچد و در جهت حرکت باد باقی می ماند. برای ساخت میله پرچم، باید در ابتدا سایزی برای پایه دکل پرچم در نظر گرفت و سپس نوع ورق آن را انتخاب کرد. در مرحله بعدی، ورق ها جوشکاری و گالوانیزه می شود و سپس توسط نصاب، نصب می شود. به طور کلی می توان گفت تولید و ساخت دکل پرچم با توجه به ارتفاع آن، کاری تخصصی بوده و باید با توجه به محاسبات دقیق انجام شود.

قطعات دکل های پرچم معمولاً در قطعات 6 متری و چند وجهی ساخته می شوند و با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر، می تواند ارتفاع دکل پرچم را مشخص کرد. دکل پرچم در ارتفاعات مختلف تولید می شود و در ارتفاع 9 تا 80 متر در بازار موجود است. برای به حرکت درآوردن و همچنین جا به جایی دکل پرچم دو سیستم گیربکس دستی و الکتروموتور و گیربکس استفاده می شود. نوع اول مخصوص به دکل های پرچمی است که ارتفاع آنها کمتر از 15 متر باشد و نوع دوم برای دکل هایی است که بیشتر از 15 متر ارتفاع دارند.

بستن منو
Call Now Button